Ekkergemaakt voor Radio Crochet krijgt een staartje

Ons vlaggenlijntje voor Radio Crochet krijgt nog een staartje. Een mooi staartje, dan nog. Door een toevallige samenloop van omstandigheden, zullen alle lapjes die gehaakt of gebreid werden om de Gentse Kouter te versieren daarna gebruikt worden om dekentjes te maken voor een Congolees weeshuis. Hoe leuk is dat?

’t Verhaal zit zo: om Ekkergemaakt plaats te laten vinden, maken wij gebruik van het parochiehuis hier in Ekkergem. Dat parochiehuis wordt opengehouden door onze eigenste Suz. Zij vertelde dat er in onze wijk nog een paar goede zielen met breinaalden waren , die samen lapjes maken en die dan tot dekentjes aan elkaar zetten. Die dekentjes geven ze dan aan de Zusters van Maria, die ze op hun beurt dan weer opsturen naar een medezuster in Congo, die ze schenkt aan kersverse moeders, zodat zij er hun baby’tjes mee kunnen inwikkelen.Vlaggenlijn Radio Crochet

De link was vlug gelegd, de mailtjes vlug geschreven. Radio Crochet had lapjes, en onze wijk had een goed doel zo maar voor het oprapen. De Handelsbeurs, de bezieler van Radio Crochet, reageerde enthousiast, en ging direct mee in het verhaal. En zodoende, doen onze vlaggetjes en alles wat andere enthousiastelingen maakten binnenkort hun werk op de Kouter, om daarna een tweede carrière in Congo te beginnen. Win-win!

Vlaggenlijn Radio Crochet

Ons vlaggenlijntje is bijna af, alleen de eindjes moeten nog ingewerkt worden. Heb je zelf nog zin om ook een lapje bij te dragen? Dat kan nog altijd! Je hoeft zelfs niet eens per se aan de slag te gaan: heb je nog proeflapjes liggen waar je geen blijf mee weet, gewoon droppen, die handel! En waar kan je die dan droppen?

  • Tot en met 13 mei: breng je werkjes binnen bij de Handelsbeurs, op de Kouter
  • Op 13 mei: versier de Kouter mee! Ze beginnen eraan om 11 uur, en iedereen mag meedoen
  • Van 14 tot 16 mei: sluit je werkje aan bij alles wat er al hangt
  • 16 mei: Laatste wolmarathon in rechte lijn naar de finish, vanaf 11u, met om 15u de apotheose: met z’n allen meezingen met Radio Crochet

Geen zin in Radio Crochet, maar wil je toch graag nog een bijdrage leveren voor Congo? Dat kan ook! Tijdens de volgende editie van Ekkergemaakt op 28 mei kan wie dat wil helpen om de dekentjes mee aan elkaar te zetten. Kom dus gerust af met lapjes, restjes garen, stopnaalden en haaknaalden, dan komt dat allemaal snor. Meer details over waar en wanneer vind je op de Ekkergemaakt pagina. Lukt het je niet om erbij te zijn, maar wil je toch wat lapjes kwijt, contacteer me dan even, en dan zoeken we samen naar een praktische oplossing.

2 gedachten over “Ekkergemaakt voor Radio Crochet krijgt een staartje”

  1. Tot wanneer kunnen de dekentjes voor Congo ingezameld worden? Ik heb wel nog wat wolrestjes liggen waar ik met plezier een dekentje van haak, maar ik ben niet de snelste haker dus het kan wel eventjes duren…

    1. Tijdens de volgende sessie van Ekkergemaakt (op 28 mei in het Martinushuis) zetten we alles aan elkaar, maar eigenlijk loopt de actie continue door, dus je kan elke maand iets droppen. Of gewoon gezellig komen meedoen natuurlijk 🙂

Geef een reactie